Разговор који можете прочитати водила сам са две наставнице.
Посвећене, одговорне, отворене наставнице које воле свој посао и разумеју
његову важност за развој младог људског бића. Једна је дуже, а друга на почетку
свог пословног пута у просвети, па самим тим имају различите перспективе из
којих посматрају своју професију. Зваћемо их Искуство и Младост, без обзира што
су обе младе и довољно искусне да могу поделити своје утиске и размишљања. Волела
бих да након што прочитате овај интервју размислите у којој мери разумете и
цените рад просветних радника, као и то да ли у довољној мери пружате подршку
просветарима из свог окружења.
“ За почетак, хвала вам што сте пристале да
разговарате са мном. Пошто се завршава ова школска година, како сте?